Метеорологічні особливості першої

Метеорологічні особливості першої  декади

серпня 2019 року

 

           В першій декаді серпня спостерігалась  мінлива погода, в другій половині - з високими температурами повітря.  Протягом всієї декади фіксувались короткочасні грозові дощі, місцями сильні зливи.

   

 

Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур

 

      Погода була задовільною для завершення вегетації пізніх с/г культур, достигання та накопичення цукрів у плодах та ягодах.

     Випадання дощів, роси та мінливість погоди активізувало розвиток та поширення хвороб у сільськогосподарських рослин. А утримання високих температури 25° і вище на  глибині 10 см негативно впливало на приріст коренебульбоплодів.

     У області проходив збір ярих зернових культур, підготовка площ під посів озимих культур, погодні умови в більшості днів  сприяли проведенню польових робіт.

    

      Вміст продуктивної вологи у грунті залишається на рівні достатніх. Станом на 10 серпня у орному шарі грунту (0-20 см) містилось 11-56 мм продуктивної вологи, у півметровому шарі грунту - 39-126 мм, в метровому шарі під кукурудзою (за даними М Берегово) – 165 мм.           

                     

   Кукурудза. У кукурудзи спостерігається цвітіння качана та молочна стиглість. Ріст рослин – 202-250 см.

    Cади та виноградники. Слива, яблуня – достигання плодів, збір урожаю ранніх сортів . Абрикос, персик – збір урожаю. Виноград – ріст ягід та грон. Початок достигання ранніх сортів.

     Городні культури. Огірки, кабачки –збиральна стиглість; томати – зелена та повна стиглість. Картопля – збір урожаю ранніх сортів. Буряки – ріст коренеплодів.

     Багаторічні трави. Відростання після другого укосу.

 

 

 

 

 

Начальник Закарпатського ЦГМ                                      В.М. Манівчук

 

Батрак 61-27-50